En başta belirtmek isterizki, telefonda ya da diğer sosyal ağlar aracılığıyla danışmanlık hizmeti verilmemektedir. Tesis kurulumu ve danışmanlık hizmetimiz firmamızdan kompost alan yada bu sektöre yeni girecek yatırımcılara, maddi ve manevi zarara uğratmadan, zamandan en iyi şekilde tasarruf ederek, en az maliyetle, en doğru sonucu almaları konusunda yardımcı olmaktayız.

istiridye-mantari-tesis-kurulumu-hasat-mantar-halit-gursoy

Neden İstiridye Mantarı Üretimini Teşvik Ediyoruz?

Doğru uygulanmayan, bilimsel dayanağı olmayan, kulaktan dolma bilgilerle ve varsayımlar üzerine hareket eden, girişimcisini yanlış yönlendiren hammedde satıcısının fazla olması sonucunda mantarın üretilememesi ve  piyasadaki arz-talep dengesinin kurulamaması gibi kötü durumlarla karşılaşmaktayız..!

Bir sektör ile alakalı araştırma yaparken en başta gelen etkenlerden biri, ürünün piyasadaki arz talep dengesi yani değeridir.

İstiridye mantarı, bu konuda üreticisini üzmeyen sayılı ürünlerin başında gelmektedir.

Bu mantar besin değeriyle, lezzetiyle, her zaman için hak ettiği değeri almaktadır.

En başta planlaması iyi yapılmış bir üretim odası, kaliteli hammadde temini, doğru üretim tekniklerinin uygulanması. Sonuç BAŞARI..!

Bizim çok sayıda girişimciyi bu sektöre yönlendirelim, çok üretelim, çok satalım gibi bir derdimiz yoktur.

Piyasada üretici sayısının fazla olması, başta rekabet olmak üzere farklı sıkıntıları da illaki beraberinde getirecektir.

Bu sebeple belli bir üretici sayısı hedefimiz vardır ve bunun üzerine çıkmayı pek uygun görmüyoruz.

Sonuç olarak; araştırmalarınızı iyi yaparak üşenmeden her üretici firmayı gezin ama son olarak bize gelin diyoruz, çünkü farkı görmeniz açısından bu çok önemli.